خدمات زبان

ازمون های زبان اهمیت ویژه ای در پذیرش و نظر نهایی کمیته دارد.بنابراین مدیریت مسیر برای کسب نمره مطلوب میتواند در نتیجه نهایی تاثیر گذار باشد. کسانی که قصد بورسیه از جنس TA یا کمک یار درسی استاد را داشته باشند باید نمره اسپیکینگ بالایی داشته باشند.

آزمون تافل
TOEFL (Test of English as Foreign Language)

آزمون آکادمیک تافل (Test of English as Foreign Language) یکی از امتحانات اصلی است که در آن سطح تسلط دانشجویان به زبان انگلیسی سنجیده میشود. محبوبیت این آزمون روز به روز رو به افزایش است ومورد قبول اکثر کشور ها است. این آزمون داای دو فرمت کلی است: اینترنتی (IBT) و کاغذی( PBT)ْٰ. که روش دوم در ایران برگزار نمیشود. هزینه این آزمون ۲۲۵ دلار است.
آشنایی با قسمت های مختلف آزمون:
این آزمون از چهار بخش کلی تشکیل شده است:
Reading:
در این بخش شما باید به سوالات سه متن پاسخ دهید . قبلا هر متن شامل ۱۴ سوال بود که برای پاسخگویی به سوالات ۶۰ دقیقه زمان داشتید. اما با بازنگری های جدید صورت گرفته تعداد سوالات هر متن به ۱۰ سوال کاهش پیدا کرده است که باید در ۵۲ دقیقه پاسخ داده شود.

Listening:
در این بخش دو قسمت اصلی شامل conversation و lecture است. در بازنگری جدید شما باید سوالات lecture ۳ و conversation ۲ را پاسخ دهید. زمان پاسخ کویی به این سوالات ۴۱ دقیقه است.
Speaking:
این بخش شامل ۶ سوال بود که ۴ تا از آن ها وابسته به مهارت listening است. بر اساس تغییرات صورت گرفته تعداد سوالات به ۴ سوال کاهش یافته است. داوطلبان آزمون به جای دقیقه۲۰ , ۱۷ دقیقه برای پاسخگویی زمان در اختیار دارند. این بخش کوتاه ترین بخش آزمون است.
Writing:
این بخش شامل ۲ سوال است که باید در ۵۰ دقیقه پاسخ داده شود. سوال اول که ترکیبی از مهارت شنیداری و نوشتاری داوطلب است , باید در ۲۰ دقیقه پاسخ داده شود و سوال دوم که فقط به مهارت نگارشی وابسته است باید در ۳۰ دقیقه پاسخ داده شود.

 

 

GRE
برای کسب پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در اکثر دانشگاههای امریکا آزمون GRE اهمیت بالایی دارد. این آزمون به دو صورت Paper base و Internet base برگزار میشود که در ایران نوع دوم متداول است.

آزمون GRE Subject:
آزمون GRE Subject TEST مخصوص داوطلبان رشته‌هایی خاص مانند زیست شناسی، شیمی، ادبیات انگلیسی، ریاضی، فیزیک و روان شناسی است.به همین جهت تمرکز اصلی ما در این وب سایت بیشتر روی آزمون General است.

آزمون General:
آزمون جنرال از طریق سنترهای مختلف برگزار میشود و از بخش های زیر تشکیل شده است:
Verbal Reasoning:
در این قسمت دو مجموعه سوال بیست تایی مطرح میشود که هر کدام باید در بیست دقیقه ی جداگانه باید پاسخ داده شود. این بخش شامال سوالات جا خالی با انواع Completion  Text و Sentence Equivalence است .سوالات درک مطلب Reading Comprehension از سوالا دیگر این قسمت است. بیشترین نمره این بخش ۱۷۰ است.
Quantitative Reasoning:
بر خلاف تصور عموم این بخش شامل مفاهیم پایه ای ریاضیات است و نیازی به دانستن مباحث پیچیده ی ریاضی نیست. انچه که امتیاز شما را در این قسمت بالا میبرد توانایی حل سوال در زمان کوتاه و دقت بالاست. طراحان سوالات این بخش با طراحی دام هایی بر آن هستند تا میزان دقت و سرعت شما را مورد سنجش قرار دهند. این بخش شامل دو مجموعه سوال ۲۰ تایی است که هر کدام باید در ۳۵ دقیقه پاسخ داده شوند. سوالات این بخش دارای درجات مشخصی از ساده به سخت است که نمره ی سوالات آسان با سوالات سخت متفاوت است. الگوریتم هوشمند سوالات به این طریق است که ابتدا سوالات راحت پرسیده میشود و سطح دشواری سوال بعدی بر اساس پاسخ شما به سوالات ساده سنجیده میشود. بیشترین نمره این بخش ۱۷۰ است..
Writing:
این بخش شامل دو سوال است. سوال اول همانند سوال دوم رایتینگ تافل میباشد و سوال دوم نظر داوطلب درباره یک موضوع تحلیلی مورد ارزیابی قرار میگیرد. بر خلاف تافل و ایلتس در این ازمون علاوه بر توانایی نگارشی داوطلب توانایی تحلیلی دواطلب نیز حائز اهمیت است. نمره ی این قسمت بیشتر در مواقعی که داوطلب مقاله ای ارایه نداده و یا نمرات خوبی در ازمون تافل و یا ایلتس کسب نکرده باشد اهمیت پیدا میکند. نمره این بخش از ۰ تا ۶ است که نمره کمتر از سه در دسته نمرات ضعیف قرار میگیرد.